+ Konu Cevaplama Paneli
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 3 ve 3

Konu: Okul öncesi zümre toplantısı örneği

 1. #1
  Administrator musatacyildiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2011
  Mesajlar
  149

  Okul öncesi zümre toplantısı örneği

  okul, öncesi, örneği, toplantısı, zümre

  V ANAOKULU
  2010-2011 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 1.DÖNEM
  ZÜMRE TOPLANTI TUTANAĞI

  TARİHİ:16.10.2000 YERİ: okul Salonu SAATİ:14.00

  GÜNDEM

  1. Açılış ve yoklama.
  2. Zümre başkanının seçimi.
  3. Okul Öncesi Eğitim Programının incelenmesi
  4. Okul Öncesi Eğitim Yönetmeliğindeki değişikliklerin okunması
  5. Bir önceki zümre konularının değerlendirilmesi
  6. Öğrenci velileriyle ilişkiler.
  7. Öğretim materyalleri çevrede yararlanılabilecek kaynaklar
  8. Diğer zümre öğretmenleri ile yapılacak işbirliği
  9. 2009-2010 Eğitim öğretim yılı hazırlıkları.
  a) Yıllık planlar.
  b) Günlük planlar.
  c) Öğretim metot ve teknikleri.
  8. Dilek ve temenniler.

  ZÜMRE TOPLANTI TUTANAGI

  1.Toplantıya açılış yapılıp yoklama yapıldı.

  2.Sema .................... zümre başkanı seçildi.

  3. okul Öncesi Eğitim Programı okundu. Yıllık ve Gülük planların hazırlanışı ve uygulanması konularında bilgi alışverişinde bulunuldu.Her dönemin sonunda kazanım değerlendirme formları ve gelişim raporları doldurulacağı söylendi.Gelişim raporlarının E-Okula her dönemin sonunda işlenmesi gerektiği hatırlatıldı.

  4. okul Öncesi Eğitim Yönetmeliğinin de ki değişiklikler okundu.

  5.Bir önceki zümre toplantı tutanakları okunup değerlendirildi.İyi ve sorunsuz bir eğitim dönemi geçirildiği belirtildi.

  6. ................... velilerin bazı konularda bilgilendirilmesi gerektiğini dile getirdi.Okula çocukları alıştırma konusunda bilgilendirici yazılar yazılması veya rehberlik amaçlı toplantılar yapılması gerektiğini söyledi.Tüm öğretmenlerin ortak görüşüyle okul girişindeki panoya bu konuyla ilgili bilgilendirici yazılar konulmasına ve ilerleyen günlerdeki veli toplantılarında bu konunun da ele alınmasına karar verildi.................... velilerin etkinlikleri ve öğretmenleri birbirleriyle kıyasladıklarından bahsetti.Tüm öğretmenler öğretmenleri birbirleriyle kıyaslamanın yanlışlığını vurguladılar.karar olarakta bu kıyaslamayı olumlu yönde olmasını sağlamak amaçlı öğretmenleri yapılacak etkinlik ve programlarda birlikte hareket etmeleri kararı alındı. Zuhal................... Aile eğitimi ile ilgili almış olduğu seminer hakkında bilgi verdi.Bu konuda haftalık olarak rehberlik amaçlı yazılar gönderilebileceğini söyledi.Bu konudaki çalışmalarını anlattı.

  7 .)Musa ................... Eğitim – öğretim materyallerinden bilgisayarda kullanabileceğimiz bir çok arşivinin olduğunu bunlar içerisinde şarkılar,eğitici filmler,masallar ,eğitici oyunlar olduğunu ve bunları tüm sınıf bilgisayarına yüklediğini belirtti.Aynı zamanda sınıflarda var olan kitap ve eğitici oyun materyallerinden de aramızda paylaşmamızın faydalı olacağını söyledi.

  8 .)Musa ................... bölgedeki diğer öğretmenlerde yardımcı kitaplar, planlar konusunda işbirliği yapıldığını belirtti.Aynı zamanda bu paylaşımın internet ortamına taşındığını dile getiren Musa ................... okul web sitemizde forum sayfası oluşturduğunu ve bütün bilgi ve dökümanları,eğitici oyun ve filmleri.etkinlik ve plan örneklerini rehberlik bilgilerini buraya eklediğini ,isteyen herkesin buradan faydalanabileceğini belirtti.Diğer arkadaşlar da okul içinde tüm öğretmenlerle işbirliği yaptıklarını belirttiler.SİTE ADRESİ [Forumdan tam anlamıyla yararlanmak için Lütfen!!! Üye Olunuz]

  9 .)2010-2011 Eğitim öğretim yılı çalışmaları

  a) okul öncesi eğitim programına ve yönetmeliğine uygun olarak yıllık planların hazırlaması, bunun yanında çevre şartlarının, iklim koşullarının göze alınarak planların hazırlanacağı belirtildi.

  b)Yıllık planlar doğrultusunda günlük planların hazırlanması kararlaştırıldı.

  c)Eğitim öğretimde kullanılacak metot ve teknikler ; kukla ile anlatım, dramatizasyon, pandomim, soru cevap, sözlü anlatım, yaparak ve yaşayarak öğrenmeleri ve çocukların eğitime direkt olarak katılımları sağlanmalıdır.

  10)2010-2011 yılı yapılabilinir sosyal etkinlik olarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için sınıflarda şiirler ve cumhuriyet şarkıları söylenerek program yapılmasına ;programda okutulmak üzere çocuklara birer kıta şiir ezberletilmesine karar verildi.10 kasımda ve Atatürk’ü anma haftasında Atatürk ile ilgili filmler izletilebilineceği,örneğin sarı zeybek filminin çocuklara izletilebilineceğini söylendi.Bununla birlikte çeşitli slayt ve sunumlar,Atatürk ile ilgili sanat etkinlikleri,boyama çalışmaları,çizgi çalışmaları ve resim yapma gibi etkinlikler yapılmasına karar verildi.Sınıflarda anma programı düzenlenmesine karar verildi.Dönem sonunda yılsonu gösterisi yapılmasına karar verildi.23 nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı için ront (şarkılı oyun) vb gösteri ve şiirler öğretilmesine ve sınıflarda program yapılmasına karar verildi.Ayrıca da okul öncesi eğitim şenlikleri için de program yapılacağı söylendi.Yılsonu içinde mezuniyet gösterisi yapılmasına karar verildi.

  11)İyi bir eğitim öğretim yılı olması dileğiyle toplantıya son verildi. 11.10.2


 2. #2
  Administrator
  Üyelik tarihi
  Jan 2011
  Mesajlar
  45
  Elinize sağlık.

 3. #3
  Junior Member
  Üyelik tarihi
  May 2011
  Bulunduğu yer
  1
  Mesajlar
  3
  Paylaşım için teşekürler.
  [Forumdan tam anlamıyla yararlanmak için Lütfen!!! Üye Olunuz]

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
RSS RSS 2.0 XML MAP HTML SiteMap
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38

SEO by vBSEO 3.5.0 RC2