+ Konu Cevaplama Paneli
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 ve 2

Konu: Anaokulu-anasınıfı veli toplantı tutanağı örneği

 1. #1
  Administrator musatacyildiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2011
  Mesajlar
  149

  Anaokulu-anasınıfı veli toplantı tutanağı örneği

  anaokulu-anasınıfı, örneği, toplantı, tutanağı, veli

  V ANAOKULU MÜDÜRLÜĞÜNE


  2009-2010 Eğitim ve Öğretim yılının 1. veli toplantısı 21/09/2010 Salı günü saat 15.30’de kendi sınıfımızda aşağıdaki gündem gereği yapılacaktır.

  Toplantının yapılmasına müsaadelerinizi arz ederim.
  20.09.2010

  Anasınıfı Öğretmeni
  GÜNDEM MADDELERİ
  1. Açılış,Yoklama, gündem maddelerinin okunması,tanışma
  2. Okul öncesi eğitimin amaç ve programı,Eğitim etkinlikleri ve Giriş-çıkış saatleri ile ilgili bilgilendirme
  3. Okuma-yazmaya hazırlık çalışmaları için kullanılacak olan derginin belirlenmesi
  4. Sınıf kuralları,güvenlik ve sağlık tedbirleri hakkında bilgi verilmesi
  5. Beslenme ve uyku saatleri hakkında bilgi verilmesi
  6. Güvenlik,sağlık ve temizlik tedbirleri hakkında bilgi verilmesi
  7. Okul –Aile işbirliğinin öneminin vurgulanması,Aile Katılım Çalışmalarının açıklanması.
  8. Aidatların zamanında yatırılmasının öneminin vurgulanması
  9. Okul web sitesinin tanıtımı
  10. Doğum günlerinin kutlanması ve aile ziyaretleri
  11. Dilek ve temenniler

  Uygundur.
  20/09/2010


  OKUL MÜDÜRÜ
  GÜNDEM MADDELERİNİN GÖRÜŞÜLMESİ


  1.Yoklamanın yapılmasıyla ve anasınıfı öğretmeni M ............ın gündem maddelerini okumasıyla toplantı başladı.M............ 9 yıllık öğretmen olduğunu,evli ve 2 çocuğunu söyleyerek kendini tanıttı.

  2. Anasınıfı öğretmeni ............ okul öncesi eğitimin amaçları hakkında bilgi verdi...
  Okul öncesi eğitimin amaç ve görevleri, Türk Millî Eğitiminin Genel Amaçlarına ve Temel İlkelerine uygun olarak;
  - Çocukların beden, zihin ve duygu gelişmesini ve iyi alışkanlıklar kazanmasını sağlamak;
  - Onları ilköğretime hazırlamak;
  - Şartları elverişsiz çevrelerden ve ailelerden gelen çocuklar için ortak bir yetiştirme ortamı yaratmak;
  - Çocukların Türkçe yi doğru ve güzel konuşmalarını sağlamaktır.
  Sınıfımızda Tam gün ve karma yaş uygulaması ile eğitim verildiğini,sınıf mevcudunun 8 erkek ,12 kız toplam 20 olduğunu ve bunlarında 17 sinin 6 yaş,2sinin 5 yaş,1’,ninde 4 yaş olduğunu anlatan M............,Ayrıca okula geliş saatimizin 08:00 olduğu,çıkış saatimizin ise Pazartesi ve Cuma günleri 16:30,diğer günler 15:40 olduğunu söyledi.Velilerimizden ………….. AYDOĞAN söz isteyerek oğlunun 4 yaşında olduğunu ve sınıftaki tek küçük yaşın oğlunun olduğunu bunun olumsuzlukları olacak mı diye sordu.Sınıf öğretmeni Musa ............ ,Abdüssamedin sınıfa uyum sağlayıp sağlamayacağını 1 hafta boyunca gözlemlediğini,gelişimin tüm basamaklarında yaşının üstünde özellikleri olduğunu ve sınıfla ,ilgili herhangi bir uyumsuzluk yaşamayacağına inandığını söyledi.okul öncesi programın karma yaş uygulamasına engel bir maddesi olmadığını hatırlattı.Tam gün eğitim veren başka sınıf olmadığından karma yaş uygulaması yapılmak zorunda kalındığını belirtti.
  Okul öncesi programlarının çocuk merkezli ve esnek olduğundan bahsedildi.Sınıf etkinlikleri hakkında bilgi verildi.Etkinliklerin,Serbest Zaman Faaliyetleri,Sanat Etkinlikleri,Oyun Etkinlikleri,Müzik Etkinlikleri,Türkçe Dil Etkinlikleri,Okuma Yazmaya Hazırlık Çalışmalarından oluştuğu söylendi ve içerikleri hakkında kısaca bilgi verildi.Bu temel etkinlikler dışında temel düzeyde ebru çalışmaları ve satranç öğretimi yapılarak zihinsel gelişime katkıda bulunulmaya çalışılacağını,jimnastik çalışmaları ,futbol ve basketbol oyunlarının öğretimi ,holihop çevrilmesi gibi etkinliklerle de fiziksel gelişime katkıda bulunulmaya çalışılacaktır denildi.1. dönem sonunda yapılacak olan karne günü gösterisi ,2.dönem anneler günü,okul öncesi şenlikleri ve yılsonu mezuniyet gösterisi gibi etkinliklerle,şarkılı rond tiyatro çalışmaları ,kukla gösterileri, drama etkinlikleri v.b çalışmalarla da sosyal gelişime ve dil gelişimine katkıda bulunulacaktır.Yıl içerisinde doğum günleri,aile ziyaretleri,çeşitli geziler ve bu gezilerle ilgili sohbetler duygusal gelişime katkıda bulunacaktır.Ayakkabısını kendisinin giymesinden diş fırçalamaya,trafik kurallarından sağlıklı beslenme ye ,uygulamalı eğitimlerle bu alışkanlıkları kazandırmaya çalışılarak özbakım becerilerini geliştirmeye çalışıyoruz denildi.

  3.Sınıf da okuma yazma çalışmalarında kullanılacak dergi ve kitaplar gösterilerek içerikler hakkında bilgi verildi.Velilerin soruları cevaplandı.Öğretmenin ve velilerin uygun bulduğu derginin kullanılmasına karar verildi.

  4. Sınıf ve okul kuralları hatırlatıldı.
  • Öğrencinin mazeretsiz keyfi devamsızlık yapmamalı. Çocuklar okula gelmeyecekleri zaman, gelmeme sebebi ile birlikte öğretmene muhakkak bildirilmesi gerektiği ve eğitim etkinliklerinin aksamaması,etkinlikler arası bütünlüğün bozulmaması için okula geliş ve çıkış saatlerine dikkat edilmesi gerektiği söylendi.
  • Okula alışma sürecinde çocuklara karşı söylevlerimize çok dikkat etmemiz gerektiği söylendi.örneğin çocuklara “istemiyorsan bugün okula gitme”, “orada ağlamıyacağına söz ver”, “bugün ağlamadan okula gidersen sana şunu alacam”, “arkadaşların sana vurursa sende onlara vur”, “eşyalarını kimseye verme”, “istemiyorsan yeme” , “istemiyorsan uyuma “ gibi söylemlerin çocuğu okuldan uzaklaştıracağını unutmayalım.Bunun yerine bu konu öğretmenin ve senin aranda ,bunu öğretmeninle konuşmalısın,öğretmenin sözünü dinlemeli ve okulun kurallarına uymalısın dememiz daha faydalı olacaktır denildi.
  • Etkinlik sırasında,çocuğu okula bırakırken veya alırken sınıfa, velilerin habersiz içeri girmemeleri gerektiği söylendi.Bu durum diğer öğrencilerinde aynı beklenti içerisine girmelerine ,velisi gelmeyen çocukların duygusal bir atmosfere girip kıskanmaları ,üzülmeleri ve sonuç olarakta ağlamaları;velisi gelen çocuğunda anne babasın daha uzun süre okulda tutmak için ağlaması gibi olumsuz etkilere sebep olacağı hatırlatıldı.Velilerimiz ziyaretlerini öğretmene haber verdikten sonra yapmaları sınıfta değil sınıf dışında öğretmenler odasında görüşmelerin yapılmasını ve çocuklarınızın bu görüşmeyi görmemesi gerektiği ,ayrıcada bu görüşme eğitim saatindeyse sınıfta çocukların yalnız olduğu gerçeği unutulmadan mümkün olduğunca kısa tutulması gerektiği anlatıldı. Ancak velilerin çocuklarını okulda ziyaretlerinin de olumlu etkileri düşünülerek ,bunu planlı ve bir program dahinde aile katılım çalışmaları başlığı altında yapılabilineceğini anlattı.Bu konuyla ilgi bilginin aile katılım çalışmaları başlığı altındaki gündem maddesinde ayrıntılı olarak anlatılacağını belirtildi.
  • Çocukların tırnak,saç,vücut temizliğine dikkat edilmesi gerektiği vurgulandı.Kayıt sırasında istenen yedek kıyafetlerin öğretmene teslim edilmesi kullanıldıktan sonra eve gönderilenlerinin yerine yenilerinin de en kısa zamanda okula gönderilmesi gerektiği belirtildi.Sağlıkları ilgili her türlü bilginin alerjik durumları [Forumdan tam anlamıyla yararlanmak için Lütfen!!! Üye Olunuz] olduğunu belirtti.Ancak sitede yayınlanan resimlerin sınırlı olması ve video konulamaması nedeniyle kendisine ait kişisel bir sitesi olduğunu ve velilerimizin tamamının izniyle çocuklarının ve yapılan etkinliklerin resim ve videolarını buradan yayınlayacağını belirtti.Tüm velilerin ortak kararıyla izin verildi. Site adresinin [Forumdan tam anlamıyla yararlanmak için Lütfen!!! Üye Olunuz] olduğu belirtildi.Yine bu site aracılığıyla da çocuğunuza okul öncesi eğitimle ilgili eğitsel değeri olan doküman ve materyalleri indirebileceklerini,aylık yemek menüsünü ,aile katılım çalışmalarını ,haftalık öğrendikleri şarkı ,tekerleme,şiir vb etkinlikleri indirebilirsiniz.Yapmış oldukları sanat etkinliği,ebru çalışmaları ve resimleri günlük olarak takip edebileceklerini söyledi.

  10.Doğum günlerini öğretmenler kurul toplantısında alınan karar gereği okulda değil velilerin isteği ve izni dahilinde evlerinde yapılabilineceği duyuruldu.Aile ziyaretlerinde geçen yıl yaptığımız uygulamadan farklı olarak doğum gününe gidileceği için ziyarete gidilen çocuğa diğer çocukların hediye alması gerektiği anlatıldı.Ve hediyelerin kırtasiye malzemesi olmasının daha uygun olduğu,hem ucuz hem de kullanışlı olduğu için tercih edilmesinin uygun olacağı fikri verildi.Ayşe ............ doğum günlerinde evimizde değilde dışarıda kapalı bir mekanda yapsak olmazmı diye sordu.Sınıf öğretmeni Musa TAÇYILDIZ gerekli izinleri aldıktan ve çocukların güvenliği sağlandıktan sonra tabiî ki yapılabilinir dedi.

  11. Velilere katılımlarından dolayı teşekkür edilerek,iyi temennilerle toplantıya son verildi.
  21.09.2010
  MUSA ............


 2. #2
  Junior Member
  Üyelik tarihi
  May 2011
  Bulunduğu yer
  1
  Mesajlar
  3
  Paylaşım için teşekürler.
  [Forumdan tam anlamıyla yararlanmak için Lütfen!!! Üye Olunuz]

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
RSS RSS 2.0 XML MAP HTML SiteMap
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38

SEO by vBSEO 3.5.0 RC2